Печінка та нирки
Печінку справедливо називають центральною хімічною лабораторією людського організму, тому що вона бере активну участь в обміні білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, гормонів і т.д. У печінці утворюються ферменти, каротин трансформується у вітамін А, а при участі вітаміну К утворюється протромбін – речовина, що сприяє зсіданні крові. Багато гормонів, що виробляються залозами внутрішньої секреції, набувають у печінці нових властивостей.
У народній медицині мед і продукти бджільництва завжди застосовувалися при захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів. Сприятлива дія бджолопрепаратів пояснюється їх хімічним складом, зокрема високим вмістом глюкози в чистому вигляді. Глюкоза не тільки живить клітини тканин, але й підвищує запаси глікогену в печінці й поліпшує процеси тканинного обміну. Печінка є фільтром , що знешкоджує бактеріальні отрути. Глікоген підвищує цю функцію печінки. У клініці при лікуванні хвороб печінки нерідко застосовуються внутрішньовенне введення глюкози.
Високі результати при всіх видах хвороб печінки є вживання меду і пилку чи перги. Будучи джерелом вуглеводів , вітамінів і гормонів, ці продукти нормалізують діяльність печінки.
Мед приймається по 1ч.л. 5-6 раз на день після їжі, пергу по 1ч.л. 2-3 рази на день, можна одночасно з медом. Після прийняття меду лягти на правий бік на 20-25хв. Рекомендується лимонний сік з медом і маслиною олією, смажені качани кукурудзи з медом, теплий відвар калини.
Прополіс і бджолину отруту при хворобах печінки застосовувати не можна.
Далі наведені детальні рекомендації щодо застосування продуктів бджільництва для лікування хвороб печінки і жовчовивідних шляхів.
Хворим, що перенесли гепатит:
В період гострого гепатиту (жовтуха) хворому давати сир 200-350г на добу, додавши 20-30г меду, ізюму, кураги. Можна це все розвести кефіром, ряжанкою, але не сметаною. Сир треба брати спочатку обезжирений. Одночасно дають фітозбор з спориша, пустинника, кропиви, сушениці, тисячолисника.
Добре допомагає настій трави буквиці, настояти і пити по 0,5скл3-4 рази в день, добавляючи мед.
Після того, як у хворого пройшла білірубінова криза, посвітліла сеча, можна пити легкі жовчогінні трави: кукурудзяні рильця, відвар шипшини. Коли вже будуть готувати до виписки і дома добавляти ще квіти безсмертника. Під час піку хвороби і на початку жовчогінні трави можуть не тільки не допомогти, але й принести шкоду. Якщо після перенесеного гепатиту є ускладнення дуже добре допомагає навар вівса з медом:1скл. зерен залити 2,5-3 л кип’ятку, додати 200г меду. Банку закрити, накрити одіялом, настояти 1 добу. Далі зберігати в холодильнику. Пити по 1скл. 3 рази в день, після їди, добавляючи трохи кип’ятку, щоб не був холодним. Курс 1-2міс.
Особливо часто залишкові явища гепатиту і затяжний перебіг захворювання спостерігаються при супутньої виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. У цих випадках доцільно давати 2-4%-ний прополісний спиртовий екстракт. Рецепт його приготування наступний: 40 г сухого прополісу заливають 100 мл 70%-ного спирту і настоюють протягом 3 днів, періодично збовтуючи утворюється суміш. Потім її фільтрують через кілька шарів марлі.
Вірусний гепатит
30г плодів барбарису, 30г листя берези, 20г трави душиці звичайної, 10г трави хвоща польового, 10г коріння чистотіла. Брати 2ст.л. суміші залити 0,5л окропу, варити 10хв, настоювати 2-3год. пити теплим по 0,5скл. додаючи 1ст.л. меду 3-4 рази в день.
Гепатит С
400мл води, 1ч.л. кукурудзяних рилець, варити 15хв, процідити, випити на протязі дня. Курс 10 днів.
Цироз печінки
– пилок – по 5-10г 2-3 рази в день.
– Прополісний 20%-ий розчин по 20-30 капель з молоком, водою чи при болях новокаїном 0,5% за 1год. до їди 3 рози в день.
– Перга по 30г в день чиста або суміш меду і перги(1:1) 2 рази в день.
– Маточне молочко з медом (1:100) по 0,5ч.л. 2 рази в день.
Рекомендації при захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів
1) замість цукру вживати мед.
2) 1скл. “Боржомі” і 1ст.л. меду випивати вранці натощак протягом місяця.
3) Вживати пилок квітковий по 1ч.л. смоктати в роті, не запиваючи водою протягом 30хв, щоб розчеплення мікроелементів відбулось слинними залозами.Вживати після обіду, лягти, розслабитись. Курс 1 місяць.
4) Суміш меду і пилку. Пилок, зібраний з польових квітів, містить в собі багато жовчогінних речовин, тому відбувається очищення печінки. Пилок стимулює ріст і відновлення пошкоджених тканин печінки, що веде до відновлення її функції після перенесеної хвороби. Вживати по 1ч.л. після обіду. Курс 1-2 місяці. Або по 1ч.л. намочивши на 15хв в теплій воді 2-3 рази в день. Курс 10 днів.
5) 200-300г обезжиреного сиру, 20-30г меду, ізюм, курага. Вжити протягом дня.
6) розпарений овес з медом.
7) під час хвороби для зменшення больових синдромів, змащувати в область печінки по всій її довжині прополісним маслом.
8) прополісний мед по 1ч.л. за 30хв до їди розсмоктати в роті.
8) як добрий жовчогінний засіб можна в день вживати по декілька горіхів.
9) Прополісна настойка по 10кап. на 100г води.
10) Дуже корисне маточне молочко. Воно відновлює порушені обмінні процеси в клітинах печінки. Тримати в роті до повного розсмоктування. Змішати 20мг молочка з 50г меду. Вживати по 0,5ч.л. за 1год. до їди вранці, розсмоктуючи в роті. Курс 3-4 тижні.
11) 0,5кг меду, 0,5кг протертих ягід калини. Вживати по 1ст.л. 3р. в день через 1год. після їди.
12) 2ст.л. трави цикорію заварити в 0,5л кипятку, добавити 2ст.л. меду, 1ч.л. лимонного соку. Відвар приймати гарячим протягом дня без обмежень.
13) 1скл. меду і 1скл. соку чорної редьки, пити по 0,5скл 3 рази в день.
14) суміш лимонного соку, меду і оливкового масла (1:2:3), вживати по 1ч.л. 3 рази в день
15) 1кг меду, 1кг чорної смородини, по 1ч.л.
Захворювання нирок
При захворюванні нирок добре вживати препарати з підмору
1) закип’ятити 15г ягід шипшини в 500мл води, охолодити, процідити, добавити 50г меду. Пити по 50мл 3 рази в день до їди.
2) 20г листя брусниці на 1скл. кипятку, добавити 1ст.л. меду, пити по 0,5скл. 2 рази в день
3) 100г меду, 200г соку гранати, пити по 50г 4 рази в день.
При слабкому сечовому пузирі: вживати по 1ст.л. 3 рази в день кашку з протертої цибулі, яблука, меду (1:1:1)
При сечокам’яній хворобі вживати настій трав з медом: 30г кореня алтея, 25г листя суниці, 20г кукурудзяних рилець, 15г коріння барбарису, 15г берези білої. Брати 0,5скл. суміші трав, залити 1л кип’ятку. Пити на другий день по 200г теплим 3 рази в день, добавляючи мед.
При каміннях в жовчних протоках і нирках, а також для їх профілактики треба вживати редьку з медом. Чорну редьку натерти, віджати сік змішати з медом (1:1).
Виведення піску з нирок
Медово-лимонний бальзам (50г меду, 50мл оливкового масла, сік 1 лимона, вживати по 1ст.л. 3 рази в день.
Каміння в нирках
1) 20г брусниці на 1скл. води, настояти потім при вживанні на 1скл. настою брати 20г меду.
2) 1скл. меду, 1ст.л. коріння аіру в порошку – на водяну баню на 15хв, охолодити, вживати по 1ч.л. 3 рази в день до їди. Цю суміш приймати почергово з прийомом настою чорної редьки (змішати сік редьки, мед, горілку все по 1скл., настояти 3 дні, вживати по 40мл 3 рази в день.
3) 10г хрону на м’ясорубку, 3л води кип’яченої, вживати по 40мл 3 рази за 30хв до їди.
4) Квіти лаванди, гірський чебрець, листя і ягоди суниці, меліса, котовник, м’ята (1:2:2:1:2:2). Брати 1 ч. л. суміші залити 1скл. кип’ятку настояти 15хв. Чабрець і суниці дроблять камені, але не виводять, лаванда знімає запальні процеси, а меліса і котовник виводять утворений пісок з слиззю. Слідкувати за сечею: через 1 тиждень – буде мутна, потім появляться піщинки. Курс 2 місяці і далі, поки не буде сеча прозорою.
Для очищення нирок, печінки, суглобів, кишечника
Промити овес, висушити і розтерти, брати 5ст.л. засипати в 1л банку, залити кип’ятком, закрити кришкою, на 10год. обгорнути. Кожен раз на 1скл. вівсяної рідини добавляти 1ч.л. яблучного оцту, 1ст.л. меду, 2 каплі розчину Люголя. І все випити.
Кіста і камені в нирках
1) Порізати квадратиками 4 середні цибулини, помістити їх в 1л коров’ячого молока, можна козиного, довести до кипіння, варити на слабкому вогні до розм’якшення цибулі. Прохолодити, пити по 1скл. відвару вранці і увечері до їди. Обов’язково при цьому приймати по 0,5скл. настою березового гриба чаги тричі на день. Курс лікування 1 місяць. Через 10 днів повторити.
2) Якщо кіста залишилася її можна вилікувати у такий спосіб. Зібрати весняне зелене листя лопуха, пропустити через мясорубку і видавити сік. Вживати його по 1ст.л. 3 рази на день за 30хв до їди протягом 1 місяця. Після цього виготовити так само сік з чистотілу і вживати його починати з 15капель, розчинивши їх у 50мл води, пити 3 рази на день за 30хв до їди, щодня добавляючи по одній каплі на прийом. Дійшовши до 50капель, починати зменшувати, поки знову дійде до 15. Через 1 місяць перерви весь цей курс повторити. В місяць перерви можна пити чай із листя лопуха.3) Лікується кіста також грибами веселки і шиї таке, змішати 10г сухої веселки і 20г сухого шиї таке залити 1л горілки настояти, приймати по 1ч.л. настою 2 рази в день до повного роз смоктання кісти.
УВАГА!При лікуванні важких хвороб або при використанні
інших лікувальних препаратів ОБОВЯЗКОВО порадьтесь з лікарем!