Шлунок
Мед – найкращий друг шлунку, це прекрасний лікувальний засіб при виразціі шлунка і 12-палої кишки, гастритат, колітах та інших захворюваннях.
Майже у кожного другого хворого зарубцьовується язва, тільки треба правильно лікуватись медом.
Слід пам’ятати основне правило: мед сушить шлунок тому вживати натощак мед викликає миттєвий біль в області сонечного сплетіння. Теплий водний розчин меду знижує гіперсекрецію соляної кислоти в шлунку, а холодний підвищує її. Це треба враховувати при лікуванні гастритів з різною кислотністю. Мед позитивно впливає на секреторну і моторну функцію шлунка і тонкого кишечника.
При захворюванні шлунка дуже добре пити щодня мед у теплому настої чебрецю.
Мед на відміну від всіх інших харчових продуктів засвоюється цілком (на 100%), при цьому головні його компоненти – глюкоза і фруктоза – з’являються в крові вже через 20 хв після прийому усередину. Їхнє засвоєння не вимагає попередньої роботи ферментів людини. Вони всмоктуються в тонкому кишечнику, не потрапляючи в товстий. Для людей зі зниженою ферментативною активністю шлунково-кишкового тракту заміна сахарози медом особливо корисна – забезпечується повна засвоюваність вуглеводів, знімаються бродильні процеси в кишечнику.
Мед збуджує апетит, підсилює секреторну функцію слизової шлунка.
За рахунок великої кількості цукру й органічних кислот мед володіє деякою подразнюючою дією на слизу шлунково-кишкового тракту і викликає легкий проносний ефект. Для цього дорослій людині рекомендується прийняти усередину 50-100 г меду в чистому чи з водою. Можна ставити клізму з 10-20 г меду. Дітям (5-8 років), які страждають запорами, корисно давати мед (30 г) з теплим молоком (3/4 склянки) на ніч.
Щоденне помірне вживання в їжу меду регулює роботу кишечнику. Мед входить до складу так називаного “віденського пива”, яке признається і зараз як ніжне проносне. У минулому мед прописувався в складі проносних кашок.
В даний час уже не викликає сумніву, що мед знижує підвищену кислотність шлункового соку і тому може вживатися як лікувальний засіб при гастриті і виразковій хворобі шлунка, що супроводжуються підвищеною кислотністю.
Гастрит з пониженою кислотністю
1) Холодну медову воду випити великими ковтками за 5-10хв до їди. Протягом дня пити щоб добова доза меду була 100г. Курс 1-2міс.
2) Суміш меду і пилку (1:1) приймати по 1ч.л. 3-4 рази в день перед їдою, перед вживанням розвести в 50мл кип’яченої води і настояти 2год. Суміш пити холодною, що сприяє виділенню шлункового соку і підвищенню кислотності. Курс 1міс., через 10 днів повторити.
3) 500мг соку подорожника і 500 г меду, варити на слабкому вогні 15хв. Вживати по 1ст.л. 3 рази в день. Це допомагає і при кашлях, гострих і хронічних бронхітах, коклюші.
4) пити свіжо видавлений сік білокачанної капусти.
5) 0,5л вина, 12г кореня девясилу на 10-15хв на водяну баню. Вживати по 30мг 3 рази в день після їди.
Гастрит з підвищеною кислотністю
Лікування аналогічне, як при виразці, крім цього ще: 1) теплу медову воду за 1-1,5год. до їди, пити повільно можна замість води брати трави. 2) Взяти по 20г насіння льону, кореня солодки, цвіт липи, трави м’яти. 2ст.л. суміші трав залити 0,5 скл. кипятку, варити 10хв, настояти 1год. 200г трави і 1ст.л. меду пити теплим 3 рази в день за 1-1,5год до їди. Курс 10 днів, через 10 днів повторити.
3) Горіхове молоко: 10г розмелених ядер горіха на 1скл. молока закип’ятити, процідити. Пити по 50г 3 рази в день за 10хв до їди. Це допомагає і при гіпертонічній хворобі, для роботи шлунково-кишкового тракту, покращення перистальтики кишечнику, при запорах.
4) 400г меду, 400г масла на водяну баню не доводячи до кипіння, має бути консистенція густої сметани, 200г насіння льону, розмеленого на кавомолку, зберігати в холодильнику. Вживати по 1ст.л. за 20хв до сніданку.
Болі в шлунку і кишечнику
– огірковий сік з медом.
– Настій насіння кропу з медом.
– чудодійна мазь по 0,5ч.л., якщо є виразка, то треба інше лікування, але болі зніме уже через 2-3хв. Дозу не збільшувати, щоб не було проносу.
– 1скл. кипятку, 1ст.л. листя чорної бузини, настояти 2год. процідити. Вживати по по 100г 3-4 раз за 20хв до їди
При спазматичних колітах
5-6 віток звіробою на 1л води, добавити 50г меду.
Виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки
1) прополісне масло: 10г прополісу на 100г масла на водяну баню на 10-15хв, мішати процідити. Вживати по 1ч.л. з теплим молоком 3 рази в день за 1год. до їди. Курс 15-20 днів.
2) спиртова настойка прополісу: 10г прополісу залити 75%-им спиртом, настояти 14 днів. Вживати по 20-30кап. на 50мл молока чи води за 1год. до їди 3 рази в день. Вже на 3-5 день лікування зникають болі, печія, нудота, нормалізується сон. Загоєння виразки настає в середньому через 1 місяць. При сильних болях настойку змішувати не з молоком а з 50мл теплого 0,25% розчину новокаїну.
3) суміш меду і пилку (1:1): 1ч.л. суміші розвести в 50мг кип’яченої води, настояти 2-3год., вживати теплим (це сприяє зменшенню підвищеної кислотності) по 1ч.л. 3-4 рази в день протягом 3 тижнів. Кращим результат буде, якщо паралельно пити настої лікарських трав.
4) маточне молочко з медом: вживати по 0,5ч.л. 3 рази в день розсмоктуючи в роті безпосередньо перед їдою. Курс 10-15 днів.
5) лікування пергою: по 2-4г (на кінчик чайної ложки) 3 рази в день, гіпертонікам перед їдою, решті після їди.
6) 0,5кг ядер горіхів через м’ясорубку, 0,5кг моркви натерти, 0,5кг масла розтопити. В гаряче масло положити моркву, перемішити, охолодити, добавити мед і горіхи. Вживати по 1ст.л. 3 рази в день за 30хв до їди.
7) проотивиразковий бальзам: взяти по 100г альмагеля, ваніліну, новокаіну1%, меду, обліпихового масла соку алое. Вживати по 1ч.л. 5-6 раз на день, незалежно від їди. Курс 2 тижні.
8) свіже топлене вершкове масло залити медом, зверху засипати меленими горіхами (по 300г), закрити каструлю кришкою, обмазати зверху тістом і поставити в духовку на 15-20хв охолодити розмішати буде однорідна маса шоколадного кольору. Вживати по 1ст.л. 3 рази в день за 30хв до їди не запивати.
Для післяопераційного лікування: корінь лопуха через м’ясорубку, віджати сік і змішати з медом (1:1), настояти в теплому місці 21день, процідити. Вживати по 1ст.л. 3 рази в день за 30хв до їди.
Дизбактеріоз
Багато людей і не підозрюють, що причиною хвороби є порушення природного мікро біоценозу. Ця проблема зустрічається в 90% дітей і дорослих. А виникає вона внаслідок втрати організмом людини благодатної мікрофлори кишечника, за допомогою якої проходить розчеплення і засвоєння їжі. Їжа не засвоюється, від неї немає ніякої користі, в організм не поступають необхідні вітаміни і ферменти. В шлунку їжа загниває отруючи токсинами кров, тим самим послаблює імунітет. Йде повільне отруєння організму, а ділі хвороби: дизбактеріоз – діатез і алергія – коліт, геморой, тріщини заднього проходу, поліноз слизової оболонки – онкологія шлунку.
Коли і як зявляється дисбактеріоз. В дитинстві. Дитина народжується з стерильним шлунком і перші лактобактерії передає дитині мама і добре якщо це мама а не штучні суміші. А може і мама мати цю хворобу і передати дитині, а ми дивуємося, чому в дитини діатез. Далі більше. Діатез не сприймається серйозно “Зараз всі діти такі…” З часом хвороба проходить, дитина переростає але…, починаються застуди, бронхіти, алергія, різні хвороби. І пішли ліки за ліками. І нікому в голову не приходить, що причиною є порушення нормального балансу мікрофлори кишечника.
Але від цього можна вилікуватися, і при тому природними ліками, в тому числі і продуктами бджільництва.
Вживання перги ( бджолиного хліба), стільникового меду або забрусу. Процес лікування:
– очищення кишечника від шлаку і токсидів (клізми з підкисленою водою: 1ч.л. на 2л води, робити щоденно протягом тижня)
– фруктово-овочева дієта і клізми 1 раз на тиждень протягом 2 тижнів
– вживання бджолопродуктів.
Вживати пергу по г 3 рази на день, уже на 4-5 день відновлюється мікрофлора кишечника. Стільниковий мед також активно діє на мікрофлору і сприяє її відновленню. Основними лікуючими компонентами тут є сам мед, який покриває стінки шлунково-кишкового тракту тонкою плівкою і створює поживне середовище для розвитку корисної мікрофлори, і віск, що містить велику кількість вітаміну А, який і сприяє посиленій регенерації. Але просто їсти мед це пів справи, треба знати ще секрет:
– треба жувати стільники повністю запечатані, або сам за брус
– процес жування повинен бути чим подовший, 15-20хв
– нічим не запивати
– дуже корисно для лікування цієї хвороби: жувати кусочок перги, забрусу чи стільника заїдаючи кусочком хліба (житнього, висівкового). Слина, що попадає на длі, виділяє ферменти, які пошкоджують структуру воску і вже в роті створюються умови для розвитку молочно кислих бактерій які і формують мікрофлору кишечника. На курс лікування треба 100-150г перги, або 300-500г стільникового меду чи забрусу.
УВАГА! При лікуванні важких хвороб або при використанні
інших лікувальних препаратів ОБОВЯЗКОВО порадьтесь з лікарем!